В Україні виготовлення брикетів для опалення стає все більш прибутковою та перспективною справою.

Ще століття тому найдешевшою, найпрактичнішою, найефективнішою та найзручнішою сировиною для опалення були дрова та вугілля; згодом їх змінили нафта та газ, дуже ефективне, але, на жаль, невідновлюване і скінченне паливо. За найбільш оптимістичними прогнозами, і нафта, і газ скінчаться вже за три-п’ять десятиліть, тож уже зараз у всьому світі для виробництва тепла та енергії використовуються альтернативні відновлювані джерела енергії. Саме виготовлення брикетів із деревних, сільськогосподарських та інших відходів і є такою альтернативою.

Ціни на традиційні енергоресурси постійно збільшуються. Окрім цього, у країнах Євросоюзу також зростають вимоги до чистоти промислових відходів. Європа дуже уважно ставиться до питань охорони навколишнього середовища та вирішення проблем екології. Тому виготовлення брикетів із біомаси - екологічно чистого палива - є дуже важливим аспектом у рамках Кіотського протоколу.
Основні переваги паливних брикетів перед традиційними видами палива - це їх екологічність, а також високі показники тепловіддачі та ККД. Це дозволяє широко застосовувати паливні брикети на електростанціях, у котельнях, для опалення приватних будинків та інших об’єктів.

В основі сучасних технологій виготовлення брикетів лежить три основних етапи підготовки біомаси: подрібнення сировини в однорідну масу, висушування її, а згодом - пресування в ударно-механічному пресі під високим тиском. Сировиною для виготовлення брикетів є найрізноманітніші відходи - починаючи від соняшникового лушпиння, закінчуючи папером, картоном, та й просто опалим листям - тобто все те, що буквально валяється у нас під ногами!

Виготовлення брикетів є зручним як із точки зору логістики, так і з погляду енергоефективності. Порівняно з початковою сировиною, брикети горять із тепловіддачею, вдесятеро більшою на одиницю об’єму. Два кілограми брикету виділяють стільки ж енергії, скільки й літр у кілька разів дорожчої нафти. Завдяки спресованості і низькій вологості брикетів, їх також дуже вигідно складувати та експлуатувати, особливо в порівнянні з початковою сировиною.

Що вигідніше: виготовлення брикетів чи гранул?

З точки зору економічної вигоди, виготовлення брикетів є більш привабливим, адже інвестиції у лінію брикетування та експлуатаційні витрати є значно нижчими відносно лінії гранулювання з аналогічною продуктивністю. До сировини тут ставляться не такі високі вимоги, тому можливе виготовлення брикетів із значно більшої кількості відходів. Однак і одна, і друга технології дозволяють відмовитись від дорогого імпортного газу на користь невичерпного і невикористовуваного палива.

В цілому виготовлення брикетів, виробництво ліній брикетування тирси, соломи, очерету, продаж паливних брикетів у Європу та використання їх на внутрішньому ринку є дуже прибутковою та перспективною справою, адже наш агроіндустріальний потенціал дозволяє Україні стати ведучим експортером паливних брикетів у європейські країни.